Témahét- felső tagozat

TÉMAHÉT

márc.17 – 21 – ig

           A múlt héten zajlott iskolánkban a témahét, színek a természettudományokban címmel.

Sok érdekes programmal és foglalkozással vártuk a felsősöket.

A délelőtti órákon  megfigyelhették a lángfestést , az indikátor színváltozását különböző kémhatású oldatokban. (7.8.évf.)

Érdekes fizikai kísérletekben vehettek részt ahol a színekkel foglalkoztak.

Ismerkedtek a csillagok, az ásványok és a tengerek élővilágának színkavalkádjával.

Szó esett az ivóvíz tisztításáról és összetevőiről, valamint védelméről is.

7. és 8.-os lányok tartottak power point-os előadásokat az alapszínekről a kisebbeknek, Valamint folyamatosan  zajlott egész héten a kiállítási anyagok elkészítése – esszék írása, tablók, rajzok, logók  megszerkesztése.

 

         Délutánonként is zajlott az élet, nemcsak az iskolában, hanem külső helyszínekre is ellátogattunk.

Voltunk kerékpártúrán, ahol a mozgás mellett a természet színeire is koncentráltunk.

Előadást hallgattunk egyik este a csillagvizsgálóban, sőt a kupolába is felmerészkedtünk.

Minden délután az érdeklődők évfolyamonként végigböngészhették a Pannon – tengeri kiállítást a Herman Ottó Múzeumban, ahol a kiállított 7 millió éves ősfák világviszonylatban is különleges leletnek számítanak.

A Bükki Nemzeti Park munkatársa – Ézsöl  Tibor– segítségével  betekintést kaphattunk a körülöttünk röpködő madarak világába , megtanultunk  madárbefogó hálót felállítani, valamint láthattunk egy nagyon színvonalas előadást a színpompás tollazatú kis barátainkról. (5. 6. évf.)

Sőt, még ellátogattunk a MIVÍZ Tavi forrás telephelyére is, ahol megtudtuk, honnan kapjuk az ivóvizet, megnézhettük a berendezéseket, gépeket, folyamatokat – klórozó berendezést, ultraibolyafény besugárzót, ami fertőtleníti a vizet (reálműhely).

 

       Egyszóval :nagyon elfoglaltak voltunk az elmúlt héten, de reméljük, hogy diákjaink sok – sok  tapasztalatot szereztek, és ugyanakkor jól is érezték magukat a TÉMAHÉT programjain.

Képek a témahétről: