2016. április 16-án az 5.a osztály és a 7.a osztály Kácsra ment kirándulni. Ők voltak az első fecskék, akik kipróbálhatták a Déli-Bükk legújabb látványosságát, a Kő-völgy Tanösvényt.
A nap programját úgy állítottuk össze, hogy a két osztály egymással párhuzamosan, de külön vett részt a programokon.
A kirándulás mellett a diákok szabadtéri, terepi körülmények között hasznos ismeretekkel gazdagodtak.
– Erdődiné Molnár Zsófia meteorológus, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa mesélt a kirándulókat esetleg veszélyeztető időjárási eseményekről, mint zivatar, jégeső, szélvihar, stb., és a veszélyek megelőzéséről.
– Albert Tamás mentőtiszt, a Sajószentpéteri Mentőállomás vezetője megtanította a diákokkal a kullancs eltávolítás helyes menetét, sebkezelést erdei körülmények között, és elhangoztak az újraélesztés alapszabályai is.
– Kleszó András, a területért felelős természetvédelmi őr, a Bükki Nemzeti Park munkatársa a tanösvény egyes állomásain mesélt a diákoknak a Déli-Bükk geológiai jellegzetességeiről (kaptárkövek, fülkés sziklák, vulkanikus geológiai formák), a védendő természeti értékeiről és a természetvédelmi őrszolgálat szerepéről.
A kirándulás alatt a diákok bármikor kérdezhettek is az előadóktól, ezt a lehetőséget ki is használták. Megismertük a nünükét, megkerestük, hogy hol virágzik a tavaszi hérics és megtanultuk felismerni a nagyvadak: az őz, a gímszarvas és a vaddisznó nyomait.
András arról is mesélt, hogy miről ismerhetjük fel azt, hogy a fenyő nem őshonos a Bükkben és miből látszik, hogy nem érzi itt jól magát.
Kácsra visszaérve, ebéd után mindenki lemérhette tudását egy teszt kitöltésével. Nagy örömünkre szolgált, hogy minden diák 70% fölötti eredményt ért el! Minden résztvevőt ünnepélyesen Bükki Magvetővé avattunk.
Reméljük mindenki jól érezte magát, visszavárunk benneteket Kácsra. Mondjuk szeptember végén, amikor a Dobi rét virágba borul!!!
Bükk 900 Természetbarát Egyesület